България се радва, волейболистите ни победиха Полша

България дочака своя първи финал на престижно волейболно състезание. Волейболният ни отбор се класира за заключителната част на Европейските игри в Баку, след като срази световния шампион Полша с 3:2 В "Кристал Хол"в Баку нашите момчета направиха изключително интересен и оспорван двубой със световните шампиони от Полша. Волейболистите, които са възпитаници на Николай Желязков проявиха голям хъс и характер, за да обърнат тайбрека и да триумфират, като победители. Българските „Лъвове“ тотално надиграха поляците през първия гейм и съперниците им едва успяха да вземат 14 точки.  През втората част на играта световните шампиони излязоха от летаргията, която ги бе обзела и изравниха резултата. [caption id="attachment_449876" align="alignleft" width="300"]България се радва, волейболистите ни победиха Полша България се радва, волейболистите ни победиха Полша[/caption] Българските волейболисти доста оспорвано измъкнаха третия гейм. Четвъртата част започнаха много слабо и загубиха, въпреки финалната си атака. Резултата стана 2:2 и силите се изравниха. Тайбрекът започна доста оспорвано, като Полша успя да дръпне с 2 точки напред при 10:8.  Нашите момчета се взеха в ръце и България ликува! Българските волейболисти на финал в Баку!показаха на какво са способни. Те спечелиха 4 поредни точки и успяха да обърнат резултата в наша полза. Инфарктният тайбрек приключи при 15:13 за българският отбор. Волейболистите ни показаха здрави нерви и прекрасна игра и се класираха за финала на Европейските игри в Баку, като за съперник ще имат Германия или Русия. България ликува! Българските волейболисти на финал в Баку! Водачът на волейболистите и [caption id="attachment_449872" align="alignleft" width="300"]Водачът на волейболистите и вицепрезидент на волейболната федерация Любо Ганев изрази своята огромна радост от класирането на националния отбор по волейбол за финала Водачът на волейболистите и вицепрезидент на волейболната федерация Любо Ганев изрази своята огромна радост от класирането на националния отбор по волейбол за финала[/caption] вицепрезидент на волейболната федерация Любо Ганев изрази своята огромна радост от класирането на националния отбор по волейбол за финала. Според изказването на Любо Ганев България чака такъв финал от много години.  Стигали сме до полуфинали и винаги сме ги губили. Досега българите нямат медал от европейски или световни състезания. Волейболистите ни показаха, че са истински отбор и си заслужиха победата. Според Любо Ганев вървим по най-трудния път, но пък си заслужава накрая да се поздравим с медал, а дано той бъде златен. Финалът ще бъде черешката на тортата, защото показахме, че сме много добре подготвен отбор.