Спаска Митрова – отново на съд!
Визите за Македония у нас и в целия ЕС паднаха, не падна обаче типично македонският маниер да ни дразнят и да ни се подиграват, и то точно дни преди най-светлия празник. Днес пристигна новината, че е заведено ново дело срещу Спаска Митрова.
Обвинението отново е абсурдно: Спаска не допускала мъжа си до детето. Има обаче една „подробност” – тя не го е виждала от освобождаването си от затвора!
ВМРО – партията, основен защитник на Митрова в България, твърди че при тях са постъпили четири молби за помощ на жени от Македония, тормозени по подобен на случая на Спаска начин.
Проблемите на 23-годишната сега Спаска Митрова започват преди две години. Тя открито признава себе си за българка, следва в български университет, става съосновател на възобновеното българско движение в Македония – РАДКО. От всички страни бива притискана да се откаже от „грешната” си национална принадлежност, както и от образованието си в ЮЗУ „Неофит Рилски”, където следва „Английска Филология”.
Мъжът й – изявен сърбофил или сърбин, както се споменава на места, е най-против българското самосъзнание на съпругата си. Дори и той обаче не успява да я „огъне” и следва развод. Съпругът й завежда две дела – че не му е позволила достъп до детето и не му осигурила легло в къщата на родителите си, където се отглежда дъщеря им. Стига се до присъда – 3 месеца затвор и 32 хил. евро глоба.
Спаска, както и дъщеря й са болни и имат нужда от специални грижи и лекарства. Майката е с ракови образувания в двете гърди, а детето с астма, което прави случая още по-драматичен. През времето, в което излежава присъдата си, системно са били нарушавани човешките й права, била е тормозена, нямала е достъп до лекарска помощ.
В крайна сметка, Спаска бе освободена предсрочно за добро поведение, като излежа 2 месеца и 8 дни от тримесечната си присъда. Все още обаче, майката не може да си върне детето и съвземайки се от травмиращите преживявания я сполита нова беда.
За правосъдие в случая няма какво да говорим. Македонският съд открито мрази българите и не пропуска да ги съди за щяло и не щяло, колкото и нелепи да са обвиненията. Примери има много, за съжаление доста от тях не са стигнали до масовите медии у нас.
Ще продължим да следим случая със Спаска, като се надяваме всичко да завърши в нейна ползва и най-накрая дъщеричката й да бъде върната… и някой ден, всички онези, тормозили физически или психически, пряко или косвено Митрова и други българи там, да си понесат отговорността пред един наистина обективен съд.




Четете ни през телефона си!





Какви българи сме,когато не се организираме да помогнем на тези истински и с главно Б Българи.Къде е „държавата“,къде са националистите,къде са „правозащитниците“ и ред други служби,министерства,изкарващи дебело намазания си хляб със „служба“ в името на България и българския род?
Тази жена ще я съсипят – направо съм възмутен