Етикети: Ангел Георгиев - Ачо, Седем часа разлика
Младите преоткриха талантливия носител на „Икар” в незабравимия образ на свирепото ченге от запаса на ДС
Актьорът, който спечели нови почитали сред младите хора, които го гледаха в последната му, но значима роля в „Седем часа разлика” е роден на 28 декември 1944 г. във Враца.
Той е един от учениците на Желчо Мандаджиев, в чийто клас завършва актьорско майсторство в тогавашния ВИТИЗ „Кр. Сарафов”. След дипломирането му през 1968 г играе в Драматичен театър-Благоевград, Драматичен театър – Пазарджик, 30 години се изявява на сената на Сатиричния театър, а след промените е в състава на трупата на Театър „София“.
Георгиев има в биографията си над сто роли в театъра и още толкова в радиото, телевизията и киното. Ще остане запомнен с образите на Сотир в „Одисей пътува за Итака“ от К. Илиев, Манчо във „Вражалец“ и Кочев в „Новото пристанище“от Ст. Л. Костов.
Награждаван е през 1969 г. за ролята на Борил в „Калоян“ от Камен Зидаров и силната му игра като Часовников в „Океан“ от Ал. Щейн. Печели приз за ролята на Вълка в „Тайната сила на Мечока Пепо“ от Д. Димитров, а през 1989 г. – е оценен като Маджаров и Унгарски в „Обичате ли човешко?“ от Мирон Иванов.
През 1998 г. Съюза на българските артисти го награждават с „Икар“ за най-добра мъжка роля – Михал в „Михал Мишкоед“ от Сава Доброплодни.
Почитателите му могат да се сбогуват с него на 9 февруари, четвъртък, от 12,30 часа в храма „Св. Седмочисленици“ в град София.

Много тъжно , изказвам съболезнованията си на всички които ще им е мъчно !
Поклон пред Човека ;(
Голям актьор мир на прахът му…,но какво се е случило с него хората не умират ей така изведнъж от нищото
Много тъжно. Не е стар човека, но това не подбира. Бог да го прости.